Aktualności

31-latek podpalił swojego znajomego. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 19.01.2024

Policjanci z Lubartowa i Kocka zatrzymali 31-latka podejrzanego o podpalenie swojego znajomego. Podczas libacji alkoholowej sprawca chwycił za kanister z łatwopalną substancją, a następnie podpalił 26-latka. Policja i Prokuratura wystąpili z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. 31-latkowi za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Film Zatrzymany mężczyzna.

Pobierz plik Zatrzymany mężczyzna. (format mp4 - rozmiar 4.19 MB)

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 15 na 16 stycznia w jednej z miejscowości w gminie Jeziorzany. Jak wstępnie ustalili policjanci, 4 mężczyzn razem spożywało alkohol w mieszkaniu jednego z nich. W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni. 31-letni sprawca chwycił za kanister z łatwopalną substancją, którą polał i podpalił 26-letniego kompana. Mężczyzna wybiegł z mieszkania i w śniegu ugasił palące się ubranie. 26-latek dopiero na drugi dzień od zdarzenia trafił do szpitala.Jego obrażenia są poważne.

Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę.

Wkrótce po tym zdarzeniu policjanci zatrzymali wszystkich jego uczestników: 30-latka, 35-latka i 31-letniego sprawcę. Z mężczyznami zostały wykonane czynności procesowe, zabezpieczony został również monitoring, który 31-latek posiadał w mieszkaniu.

Ponadto podczas przeszukania w mieszkaniu u 31-latka policjanci znaleźli narkotyki. Mężczyzna w przeszłości był notowany do innych przestępstw.

Wczoraj prokurator i policjanci wystąpili z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Dzisiaj odbędzie się posiedzenie aresztanckie.  

31-latek usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa, za co może mu grozić nawet kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Odpowie także za posiadanie środków narkotycznych.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony