Aktualności

Zatrzymany za uprawę i posiadanie ponad 28 kg konopi

Data publikacji 25.10.2023

Lubartowscy kryminalni zabezpieczyli ponad 28 kg marihuany. Rozłożone konopie w różnej fazie suszenia kryminalni ujawnili na jednej z posesji w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu. Na miejscu zatrzymali również 33-letniego mieszkańca posesji, który był zaskoczony niespodziewaną wizytą funkcjonariuszy. Zgodnie z nowelizacją Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie i wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Film Film zabezpieczone narkotyki.

Pobierz plik Film zabezpieczone narkotyki. (format mp4 - rozmiar 12.18 MB)

Lubartowscy kryminalni pojechali w ubiegły poniedziałek na teren jednej z posesji w gminie Lubartów. Z ustaleń operacyjnych wynikało, że mogą się tam znajdować znaczne ilości narkotyków.

Kolaż zdjęć na których widać zabezpieczone narkotyki.

Przypuszczenia operacyjnych potwierdziły się, kiedy weszli do jednego z pomieszczeń. Tam w specjalnie przygotowanej komórce na wentylowanych wiatrakiem półkach suszyły się konopie indyjskie. Znajdowały się one w różnej fazie suszenia. Marihuana znajdowała się również w pudłach na podłodze i słoikach. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 28 kilogramów marihuany, oraz sprzęt służący do wytwarzania narkotyków. Na miejscu zatrzymali również 33-letniego mieszkańca posesji, który był zaskoczony niespodziewaną wizytą funkcjonariuszy. Zatrzymany mężczyzna trafił na komendę.

Zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjantów do radiowozu.

Wczoraj 33-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty wytworzenia, uprawy i posiadania znacznych ilości środków odurzających.

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie i wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

 

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony