Aktualności

Spacer po komendzie

Data publikacji 16.05.2023

Dzisiaj Komendę Powiatową Policji w Lubartowie odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie. Maluchy z dużym przejęciem oglądały pomieszczenia oraz sprzęt policyjny. Po wysłuchaniu wskazówek o bezpiecznych zachowaniach obiecały, że będą ich przestrzegać podczas zbliżających się wakacji i nie tylko.

Dzisiaj od samego rana budynek lubartowskiej policji rozbrzmiewał dziecięcymi głosami. Z odwiedzinami przyszły bowiem sześcio i siedmiolatki ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie. Dzieci z dużym zainteresowaniem i przejęciem oglądały poszczególne pomieszczenia. Największe zainteresowanie wzbudził pokaz radiowozu policyjnego. Podglądały pracę oficera dyżurnego, mogły usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu oraz przymierzyć wyposażenie mundurowych. Najmłodsi z uwagą przysłuchiwali się wskazówkom jak bezpiecznie zachowywać się na ulicy, czy w domu. Na zakończenie każde z dzieci dostało po słodkim upominku, który ma im przypominać o bezpieczeństwie.

Opuszczając mury komendy obiecały, że podczas zbliżających się wakacji będą przestrzegać wskazówek dotyczących ich bezpieczeństwa.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

 

  • na zdjęciu grupowym policjantka z dziećmi przy radiowozie
Powrót na górę strony