Aktualności

Policjanci na Dniu Otwartym w Zespole Szkół w Kocku

Data publikacji 15.05.2023

Zespół Szkół w Kocku zorganizował dzisiaj "Dzień Otwarty". W szkole od września tego roku ma zostać utworzona klasa o profilu policyjnym, dlatego w tym ważnym dniu na spotkaniu nie mogło zabraknąć również lubartowskich policjantów.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie i Komisariatu Policji w Kocku brali udział w dzisiejszym Dniu Otwartym zorganizowanym przez Zespół Szkół w Kocku. W spotkaniu oprócz naszych funkcjonariuszy wzięli udział także strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej a także uczniowie i kadra pedagogiczna szkoły.

Lubartowscy policjanci przygotowali na tę okazję specjalne stanowisko patronackie, na którym można było zapoznać się z policyjnym wyposażeniem oraz spotkać z przedstawicielami komendy. Rozmowy z młodzieżą były dla mundurowych okazją do promowania nauki w klasach mundurowych, ale przede wszystkim do zachęcania młodych ludzi, by w przyszłości wstąpili w policyjne szeregi. Zainteresowanym uczniom stróże prawa zaprezentowali sprzęt, jakiego używają w codziennej służbie, a także odpowiadali na pytania dotyczące głównie pracy w zawodzie policjanta.

Dzięki obecności funkcjonariuszy młodzi ludzie mogli bezpośrednio uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące zawodu policjanta. Dla uczestników spotkania przygotowane zostały materiały informacyjne dotyczące m.in. poszczególnych etapów procedury kwalifikacyjnej oraz informacji, jakim wymaganiom musi sprostać kandydat, aby móc ubiegać się o wstąpienie w szeregi Policji.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony