Aktualności

"Motylki" w komendzie

Data publikacji 27.04.2023

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego numer 4 w Lubartowie poznały pracę policjantów. Dzieci miały okazję odwiedzić funkcjonariuszy w komendzie. Podczas spotkania mundurowi opowiedzieli im o służbie, a także przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Dzisiaj do naszej komendy przybyły ,,Motylki” z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Lubartowie. Pogadankę na temat bezpieczeństwa przeprowadził dzielnicowy asp. Łukasz Wójcik i sierż. szt. Jagoda Stanicka. Policjanci opowiedzieli dzieciom jak należy zachowywać się na drodze i w szkole. Przypomnieli o stosowaniu odblasków i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Dzieci obejrzały komendę ,,od wewnątrz”. Zobaczyły jak pracują dyżurni, policjanci wydziału prewencji i innych specjalności. Każde z nich miało możliwość przymierzenia policyjnej kamizelki lub czapki. Funkcjonariusz pokazał najmłodszym radiowóz. Zawsze jest to ulubiona część spotkania dla przybyłych maluchów.

Dzieci zadawały pytania o pracę policjanta a dzielnicowy starał się na każde odpowiedzieć. Na koniec spotkania była zagadka i miła niespodzianka przekazana od funkcjonariuszy dla maluchów.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

  • przedszkolaki w komendzie
  • przedszkolaki w komendzie
  • przedszkolaki w komendzie
  • przedszkolaki w komendzie
Powrót na górę strony