Aktualności

Lekcja o bezpieczeństwie w Wólce Rokickiej

Data publikacji 21.04.2023

Policjanci prowadzą akcję pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której priorytetem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo użytkowników "jednośladów". Dzisiejsze zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej w Wólce Rokickiej. Spotkanie przeprowadzili funkcjonariusze lubartowskiej ,,drogówki”. Niebywałą atrakcją dla najmłodszych okazały się policyjne motocykle

Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Wólce Rokickiej odbyły się zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pogadankę przeprowadzili specjaliści w zakresie ruchu drogowego -sierż. szt. Grzegorz Kamiński i sierż. szt. Łukasz Plewik. Dzieci podzielone zostały na dwie grupy wiekowe: przedszkolaki oraz uczniowie w wieku szkolnym. Tematem spotkań było bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na drodze. Policjanci opowiedzieli uczniom jak bezpiecznie poruszać się po drodze, przypomnieli o korzystaniu z odblasków i znajomości przepisów ruchu drogowego. Nawiązali także do tak popularnych dzisiaj w użytkowaniu hulajnóg elektrycznych, rolek i deskorolek. Przestrzegali przed niebezpieczeństwami, które mogą na nas czekać na drodze i tłumaczyli jak sobie z nimi radzić.

Dużą atrakcją dla przedszkolaków okazały się policyjne motocykle, które dzieci miały możliwość obejrzeć z bliska. Zajęcia z dziećmi i młodzieżą lubartowscy policjanci prowadzą cały czas.

Pogadanka odbyła się w ramach akcji profilaktycznej ,,Jednośladem bezpiecznie do celu”

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

  • na zdjęciu policjanci i dzieci stojące przy motocyklach
Powrót na górę strony