Aktualności

Zatrzymani na gorącym uczynku kradzieży

Data publikacji 07.04.2023

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gminy Lubartów za włamanie do domku letniskowego i kradzież sprzętu wodnego i elektronicznego. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów z Komisariatu Policji w Kocku na gorącym uczynku zdarzenia. Odzyskaliśmy skradziony sprzęt wart blisko 42 tysiące złotych.

Do zdarzenia doszło 4 kwietnia po godzinie 17.00 w miejscowości Kunów. Właścicielka domku letniskowego zawiadomiła policjantów, że na monitoringu zauważyła jak nieznany jej samochód marki Volkswagen Transporter wjechał na jej działkę a osoby z samochodu chodzą po posesji. Policjanci natychmiast udali się na miejsce interwencji i zatrzymali na gorącym uczynku włamania dwóch mężczyzn w wieku 42 i 40 lat, obaj mieszkańcy gminy Lubartów.

Sprawcy przecięli rolety antywłamaniowe i dostali się do środka mieszkania i pomieszczeń gospodarczych. Podczas włamania mężczyźni zapakowali do auta min. : rowery górskie, myjkę, grabie, elektronarzędzia, drabinę alkohol i inne rzeczy. Próbowali ukraść także kajak, jednak jego gabaryt okazał się zbyt duży. Łączna szacowana wartość strat blisko 42 tysięcy złotych. Całość została odzyskana przez policjantów. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w lubartowskiej komendzie. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza.

Wczoraj Prokurator zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Obaj odpowiedzą za przestępstwo kradzieży z włamaniem za co grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony