Aktualności

Cyberprzemoc tematem spotkań w szkołach

Data publikacji 28.03.2023

Lubartowscy policjanci cyklicznie prowadzą spotkania z dziećmi. Tematem wczorajszej i dzisiejszej pogadanki w Szkole Podstawowej w Nowodworze i Lubartowie była cyberprzemoc. Funkcjonariusze rozmawiali na temat hejtu, przejmowania kont i udostępniania wizerunku innej osoby. Młodzież była zainteresowana i chętnie zadawała pytania.

Temat cyberprzemocy w szkołach jest jednym z głównych zagadnień spotkań prowadzonych przez policjantów w szkołach. W dniu wczorajszym funkcjonariusze odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nowodworze. W spotkaniu wzięły udział dzieci z klas IV-VIII. Zajęcia przeprowadził mł.asp. Grzegorz Smolak.

Dzisiejsze zajęcia w Szkole Podstawowej numer I w Lubartowie zostały przeprowadzone przez sierż. szt. Jagodę Stanicką oraz policjanta wydziału kryminalnego, asp. szt. Łukasz Kirylaka, który na co dzień zajmuje się przestępstwami popełnianymi w sieci. Tematem spotkań jest hejt, przejmowanie kont innych osób, a także agresja słowna w sieci. Funkcjonariusze na wybranych przykładach opowiadali uczestnikom zajęć o sprawach z którymi spotykają się na co dzień. Mowa była także o tym, gdzie zgłosić się po pomoc w przypadku hejtu. 

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

  • na zdjęciach policjanci z dziećmi
  • na zdjęciach policjanci z dziećmi
  • na zdjęciach policjanci z dziećmi
Powrót na górę strony