Aktualności

Odpowie za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca zdarzenia

Data publikacji 20.03.2023

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia odpowie 59-letni mieszkaniec gminy Lubartów. Mężczyzna nie zachowując należytych środków ostrożności wjechał w przejeżdżające Renault uszkadzając go a później uciekł z miejsca zdarzenia. Na szczęście w kolizji nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci zatrzymali sprawcy zdarzenia prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę po godzinie 10:30. Jak wynika z ustaleń policjantów, na ulicy Szaniawskiego w Lubartowie 59-letni kierujący Volvo, wykonując w sposób nieprawidłowy manewr wymijania, najechał na jadący samochód marki Renault, którym kierował 26-letni mieszkaniec gminy Firlej. Z 26-latkiem podróżowała pasażerka oraz dziecko. Kierowca Volvo oddalił się z miejsca zdarzenia, lecz został zatrzymany przez policjantów. W kolizji nikt na szczęście nie odniósł obrażeń ciała. Sprawdzono stan trzeźwości sprawcy zdarzenia, okazało się, że ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci  zatrzymali mu elektronicznie prawo jazdy.

59-latek odpowie przed Sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Za powyższe mężczyźnie grozi minimum 2 lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna i minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Musi się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych a także karą grzywny.

Postępowanie w powyższej sprawie prowadzone jest w lubartowskiej komendzie.

Policjanci apelują o rozsądek i ostrożność. Jeżeli piłeś alkohol, nie wsiadaj ,,za kółko". Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

  • na zdjęciu logo literka R ruchu drogowego
Powrót na górę strony