Aktualności

Wizyta dzieci w Komendzie Powiatowej Policji w Lubartowie

Data publikacji 09.03.2023

Jak wygląda praca dyżurnego, dzielnicowych i innych policjantów na co dzień pełniących służbę w lubartowskiej komendzie dowiedziały się dzieci na wczorajszym spotkaniu w naszej jednostce. Najmłodsi ćwiczyli z policjantami bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych i znajomość znaków drogowych.

W dniu wczorajszym Komenda Policji w Lubartowie miała bardzo miłych gości. Jednostkę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy Książęcej, dokładnie klasy 0, I, II i III. Zajęcia z dziećmi przeprowadzili: mł. asp. Grzegorz Czerwiński, mł. asp. Sylwester Chłopaś i sierż. szt. Jagoda Stanicka. Podczas spaceru po komendzie najmłodsi mieli możliwość podejrzeć jak wygląda praca dyżurnego jednostki, dzielnicowych czy policjantów wydziału ruchu drogowego i kryminalnego.

W ramach zajęć z bezpieczeństwa w ruchu drogowym funkcjonariusze przygotowali dla najmłodszych prosty schemat przejścia dla pieszych i drogi po to, aby mali goście mogli poćwiczyć bezpieczne zachowanie na drodze i stosowanie do znaków drogowych. Policjanci zajęcia prowadzili w ramach akcji ,,Patrz i Słuchaj”. Tematem dodatkowym było bezpieczeństwo dzieci w szkole i domu.

Na koniec spotkania pojawiła się najbardziej interesująca dzieci atrakcja, czyli pokaz radiowozu. Uczniowie mogli wsiąść i obejrzeć jak od wewnątrz wygląda samochód. Każde z dzieci dostało od mundurowych mały upominek przypominający im o bezpieczeństwie.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

  • na zdjęciu policjanci i dzieci w Komendzie Policji w Lubartowie
  • na zdjęciu policjanci i dzieci w Komendzie Policji w Lubartowie
Powrót na górę strony