Aktualności

Bezpieczeństwo młodzieży w Sieci

Data publikacji 03.03.2023

Bezpieczna nauka, korzystanie z komunikatorów, stron internetowych, gier i hejt w Sieci to tylko niektóre zagadnienia, o których lubartowscy policjanci rozmawiali z młodzieżą na spotkaniu w Szkole Podstawowej w Kamionce. Łącznie w spotkaniu wzięło udział 80 uczniów.

Internet jest doskonałym źródłem informacji. Korzystanie z Sieci niesie ze sobą bardzo dużo dobrego, jednak pojawiają się również negatywne zjawiska, takie jak: hejt, wyzwiska, przejęcie konta czy zwykłe oszustwa. Powyższe zagadnienia były tematem piatkowego spotkania lubartowskich policjantów z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Kamionce. W spotkaniu wzięli udział: asp. szt. Łukasz Kirylak i sierż. szt. Jagoda Stanicka. Funkcjonariusze opowiadali uczniom o zasadach prawidłowego korzystania z Sieci a przede wszystkim zasadach bezpieczeństwa. Aspirant Łukasz Kirylak radził młodzieży jak prawidłowo zabezpieczyć swoje konto przez ingerencją osób niepowołanych, jak uniknąć hejtu w Sieci a także jak przeciwdziałać uzależnieniu od Internetu.

Dodatkowym tematem zajęć było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w kontaktach z osobami obcymi, także tymi poznanymi w Sieci. Policjanci informowali do kogo osoba poszkodowana powinna zgłosić się po pomoc.

Na koniec spotkania mundurowi rozmawiali z młodzieżą na temat służby w Policji. Uczniowie pytali o dobór do służby i poszczególne etapy rekrutacji. Funkcjonariusze opowiadali uczniom jak wygląda praca policjanta i przebieg kariery zawodowej. W spotkaniu wzięło udział 80 uczniów. Na koniec zajęć policjanci odpowiadali na pytania od osób zainteresowanych.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

  • na zdjęciu młodzież  z policjantem wydziału kryminalnego
Powrót na górę strony