Aktualności

Uczeń bezpieczny w Sieci

Data publikacji 01.03.2023

Tematem dzisiejszego spotkania policjantów z dziećmi ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Lubartowie był ,,Uczeń bezpieczny w Sieci”. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w sieci i nawiązywaniu kontaktów z osobami obcymi.

Już kolejny raz lubartowscy policjanci odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Lubartowie. Dzisiejszy temat spotkania to bezpieczne korzystanie z Internetu, nawiązywanie nowych znajomości i krzewienie kultury słowa w wirtualnej rzeczywistości.

Z dziećmi spotkali się: aspirant sztabowy Łukasz Kirylak oraz sierżant sztabowy Jagoda Stanicka. Tematem rozmowy było bezpieczeństwo najmłodszych w Sieci. Policjanci opowiadali uczniom co zrobić, gdy spotkają osobę nieznaną, przestrzegali przed internetowymi znajomymi i spędzaniem dużej ilości godzin przed monitorem. Mundurowi rozmawiali z dziećmi także na temat wzajemnego szacunku i tolerancji innych osób nawet o odmiennych poglądach niż nasze.

Dodatkową formą nauki i atrakcją dla dzieci było zaprezentowanie przez gości krótkich filmów edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa. Dzieci chętnie oglądały filmy i zadawały pytania. Łącznie w zajęciach wzięło 35 dzieci.

Było to już kolejne spotkanie policjantów w tej szkole i na pewno nie ostatnie.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

  • na zdjęciu policjanci z dziećmi w sali szkolnej
Powrót na górę strony