Aktualności

Chciał zrobić międzynarodowe prawo jazdy. Stracił 8000 złotych

Data publikacji 01.03.2023

Oszuści nie śpią i działają na wiele różnych sposobów po to, aby kogoś oszukać. Mieszkaniec powiatu lubartowskiego chciał zrobić międzynarodowe prawo jazdy i wpłacił na konto, jak się okazało oszusta kwotę 8000 złotych. Po wpłacie pieniędzy kontakt się urwał. Policjanci przypominają po raz kolejny, aby zachować wyjątkową ostrożność w kontaktach z osobami obcymi.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym roku. Mieszkaniec powiatu lubartowskiego zgłosił się wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie i oświadczył, że został oszukany. Mężczyzna chciał zrobić międzynarodowe prawo jazdy a atrakcyjną dla siebie ofertę znalazł w Internecie na jednej ze stron internetowych. Była to oferta kursu na prawo jazdy międzynarodowe wraz z egzaminem na kategorie A,C,C+E, który miał być przeprowadzony na terenie Czech przez polską firmę. 42-latek skontaktował się z ogłoszeniodawcą przez podany na stronie internetowej numer telefonu i ustalił wszystkie szczegóły. Dalsza korespondencja odbywała się już drogą meilową Po przekazaniu środków w formie zaliczki przelewem za dwie osoby w umówionej kwocie w wysokości 8000 złotych, kontakt z ogłoszeniodawcą się urwał.

Policjanci przestrzegają przez wyjątkowo ,,atrakcyjnymi” ofertami sprzedaży czy usług publikowanych w Internecie. Oszuści tworzą strony internetowe, wystawiają produkty, których faktycznie nie posiadają. Dążą do otrzymania wpłaty a następnie kasują strony i blokują numery telefonów. Pamiętajmy,aby przed zakupem towaru drogą internetową sprawdźmy opinie o sprzedającym i firmie. Sprawdźmy czy podana firma istnieje wpisując dane adresowe. Bądźmy czujni!

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony