Aktualności

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Data publikacji 28.02.2023

Dzisiaj na terenie powiatu lubartowskiego policjanci prowadzą działania pn. ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też uważnie przyglądają się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.

Dzisiaj na drogach powiatu lubartowskiego od godzin porannych policjanci prowadzą działania pod nazwą: „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa i zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych.

Działania mają także na celu uświadomienie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o zagrożeniach, jakie mogą wystąpić w związku z niestosowaniem się do przepisów obowiązujących na drodze. Przypominamy, że niechroniony uczestnik ruchu drogowego to taka osoba, której nie chronią żadne strefy zgniotu, poduszki powietrzne, czy pasy bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w dużej mierze jest uzależnione od ich zachowania i bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Zwracajmy uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz to czy jesteśmy dobrze widoczni dla kierujących pojazdami, zwłaszcza w godzinach wieczornych. Policjanci szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez pieszych,  a także przez kierujących wobec pieszych.

Pamiętajmy, aby dbać o nasze wspólne bezpieczeństwo. Pieszy, jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, doznaje bardzo poważnych obrażeń, często mających bardzo poważne konsekwencje zdrowotne. Natomiast samo uczestnictwo w wypadku drogowym może powodować uraz do końca życia.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony