Aktualności

Uwaga na fałszywe sklepy internetowe i oszustów

Data publikacji 27.02.2023

Jak bardzo trzeba uważać podczas internetowych zakupów przekonał się mieszkaniec powiatu lubartowskiego. Mężczyzna w sklepie internetowym zakupił ukośnicę. Po zakupie i przekazaniu pieniędzy na podane konto, czekał na wysyłkę. Niestety nie doczekał się. Policjanci apelują kolejny raz o wyjątkową ostrożność podczas zakupów robionych w Internecie.

Do zdarzenia doszło tydzień temu. 66-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego chciał zakupić ukośnicę. Ogłoszenie znalazł w Internecie na stronie sklepu. Po obejrzeniu oferty, drogą meilową dokonał zakupu a następnie wpłaty pieniędzy w kwocie ponad 1100 złotych. Z fałszywego sklepu otrzymywał również informacje zwrotne, że zamówienie zostało przetworzone i jest w trakcie realizacji. Po kilku dniach, zniecierpliwiony 66-latek sam chciał skontaktować się ze sklepem, jednak podane numery telefonów nie były aktywne. Ponadto na wysłane wiadomości e-mail nikt nie odpowiadał. Mężczyzna w ubiegły piątek o sytuacji poinformował lubartowskich policjantów.

Mundurowi przypominają raz jeszcze i apelują, aby być bardzo ostrożnym podczas wykonywania internetowych zakupów. Pamietajmy, aby przed wysłaniem pieniędzy sprawdzić wiarygodność sklepu lub sprzedającego. Sprawdźmy wystawione przez innych kupujących komentarze, adres sklepu, numer telefonu i sprzedawane przedmioty. Dokładnie przeanalizujmy możliwe formy płatności, szukajmy tych ,,za pobraniem”. Daje to możliwość zapłaty za towar po jego obejrzeniu i odbiorze u kuriera. Pamiętajmy, aby zachować wysoką ostrożność i nie ulegać presji czasu.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony