Aktualności

O zawodzie policjanta i bezpieczeństwie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Woli Skromowskiej

Data publikacji 24.02.2023

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kocku spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Woli Skromowskiej a dokładnie z klasą III i z grupą przedszkolaków. Spotkania dotyczyły poznania zawodu policjanta i bezpieczeństwa najmłodszych w domu i szkole. Przedszkolaki już wiedzą, że policjant to osoba, do której można się zgłosić, kiedy mamy kłopoty.

Bezpieczna droga do szkoły, zagrożenia związane z Internetem a także przybliżenie najmłodszym zawodu policjanta to tematy wczorajszego spotkania profilaktycznego dzielnicowych z Komisariatu Policji w Kocku z dziećmi. W spotkaniu wzięli udział: mł. asp. Ewa Sowa oraz asp. szt. Mariusz Janek. Pogadanki odbyły się w Szkole Podstawowej w Woli Skromowskiej z grupą przedszkolaków oraz dziećmi z klasy III. Funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom o pracy policjanta. Przedstawili wyposażenie i umundurowanie funkcjonariusza. Dzieci dowiedziały się w jakich sytuacjach należy zgłosić się do policjanta i jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Poznały także numer alarmowy, na który należy dzwonić będąc w niebezpieczeństwie.

Dodatkowym tematem była „Bezpieczna Droga do Szkoły”. Dzielnicowi opowiedzieli najmłodszym jak prawidłowo poruszać się po drodze i kiedy można bezpiecznie przejść przez jezdnię. Przypomnieli także o stosowaniu odblasków. Na koniec każde z dzieci dostało od mundurowych kolorowy odblask, który ma im przypominać o bezpieczeństwie. W spotkaniach wzięło udział 31 osób.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

  • na zdjęciu dziellnicowi z dziećmi
Powrót na górę strony