Aktualności

Apelujemy o prawidłowe parkowanie pojazdów w rejonie ulicy Cichej przy szpitalu w Lubartowie

Data publikacji 21.02.2023

Policjanci apelują o stosowanie się do znaków drogowych, wskazań dotyczących dostępności miejsc dla pojazdów uprzywilejowanych, niezastawianie przejazdów czy np. dróg pożarowych przy szpitalu w Lubartowie.

Do Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie docierają informacje o nieprawidłowym parkowaniu pojazdów tj. niestosowanie się do znaków, parkowanie w rejonie skrzyżowania czy przejścia dla pieszych, zastawianie wjazdów, parkowanie pojazdów na chodnikach czy miejscach dla osób niepełnosprawnych w rejonie szpitala przy ulicy Cichej w Lubartowie. Przypominamy o stosowaniu się do panującego oznakowania i nie tamowaniu ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, aby parkowali w miejscach do tego wyznaczonych i nie zajmowanie miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, nie będąc do tego uprawnionym. Lubartowski szpital udzielając świadczeń medycznych dokłada wszelkich starań, by dotrzeć do osoby potrzebującej pomocy jak najszybciej. Prosimy o nieblokowanie dróg ewakuacyjnych i dojazdowych, bo tak pozostawione pojazdy uniemożliwiają często przejazd służbom medycznym udzielającym pomocy osobom potrzebującym.

W ostatnim czasie na terenie i w obrębie szpitala pracują ekipy budowlane, które również mają utrudniony dojazd do miejsc pracy.

Funkcjonariusze przypominają i informują, że w takich sytuacjach podejmowane będą czynności związane z egzekwowaniem przestrzegania obowiązujących przepisów, mowa tutaj o pouczeniach i mandatach karnych a także odholowywaniu niewłaściwie zaparkowanych pojazdów. Będzie się to wiązało z koniecznością opłaty za wezwanie holownika i odholowanie pojazdu na parking.

Apelujemy do kierowców o prawidłowe parkowanie!

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony