Aktualności

Kolejny dzień poszukiwań 36-latki

Data publikacji 02.01.2023

Policjanci i strażacy kolejny dzień prowadzą poszukiwania 36-letniej kobiety, która w miniony piątek wraz z dzieckiem wpadła do rzeki Wieprz w powiecie lubartowskim. 10-latka wydobyto z wody i przetransportowano do szpitala, niestety życia chłopca nie udało się uratować. W dalszym ciągu poszukujemy jego matki. W działaniach biorą udział policjanci i strażacy. Patrolowany jest teren koryta rzeki oraz obszar przy użyciu łodzi. Wczoraj do poszukiwań użyty został także śmigłowiec.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w miniony piątek po południu. Z relacji świadka wynikało, że nad rzeką Wieprz w miejscowości Chlewiska kobieta z dzieckiem wpadła do wody i nie mogła się z niej wydostać. Świadek zdarzenia próbował pomóc, lecz sam opadł z sił.

Po zgłoszeniu do działań przystąpiły służby ratownicze. Do poszukiwań zadysponowane zostały łodzie poszukiwawcze i bezzałogowy statek powietrzny. Półtorej godziny później służbom udało się wydobyć dziecko z wody. Podjęto natychmiastową akcję reanimacyjną, a dziecko zostało przetransportowane do szpitala. Niestety 10-latek zmarł.

Podczas minionego weekendu w akcji poszukiwawczej brali udział policjanci i strażacy. Policjanci z brzegu patrolowali teren koryta rzeki, natomiast straż penetrowała obszar przy użyciu łodzi poszukiwawczych. Wczoraj do poszukiwań użyty został także śmigłowiec.

Dziś po raz kolejny wznowiono działania poszukiwawcze. Biorą w nich udział także policyjni płetwonurkowie z SPKP KWP w Lublinie

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

  • na zdjęciu śmigłowiec
  • na zdjęciu łodz poszukiwawcza
  • na zdjęciu funkcjonariusze w śmigłowcu
Powrót na górę strony