Aktualności

O bezpieczeństwie w sieci z uczniami klas VIII ze Szkoły Podstawowej numer III w Lubartowie

Data publikacji 23.11.2022

Lubartowscy policjanci prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą w szkołach. Tematem ostatnich zajęć był hejt, cyberprzemoc i przejawy demoralizacji nieletnich. W spotkaniu brały udział najstarsze klasy ze Szkoły Podstawowej numer III w Lubartowie.

Korzystanie z sieci wiąże się z wieloma udogodnieniami, jednak czasem pojawiają się także zjawiska negatywne, takie jak hejt i cyberprzemoc. Na ten temat z uczniami klas VIII  Szkoły Podstawowej numer III w Lubartowie rozmawiali  wczoraj i dzisiaj lubartowscy policjanci. Omówiona została definicja cyberprzemocy i hejtu. Przedyskutowano sposoby przeciwdziałania i radzenia sobie z tym zjawiskiem.

Podczas zajęć poruszony został także temat demoralizacji i odpowiedzialności karnej nieletnich. Zajęcia przeprowadzili młodszy aspirant Grzegorz Czerwiński i sierżant sztabowy Jagoda Stanicka. Spotkanie odbywało się podczas godzin lekcyjnych. Uczniowie dzielili się swoimi doświadczeniami i zadawali pytania funkcjonariuszom. Były to już kolejne zajęcia policjantów z młodzieżą.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

  • na zdjęciu policjant prowadzący zajęcia z młodzieżą
Powrót na górę strony