Aktualności

Spotkanie z seniorami w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubartowie w ramach realizacji projektu socjalnego pn. ,,Recepta na bezpieczeństwo”

Data publikacji 18.11.2022

Szeroko pojęte bezpieczeństwo to główny temat wczorajszego spotkania w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubartowie. W zajęciach wzięli udział policjanci z lubartowskiej komendy, pracownicy ośrodka i psycholog. Funkcjonariusze przedstawili seniorom temat oszust ,, na wnuczka, policjanta czy bankowca” a także jak ustrzec się przed tego typu oszustwami.

Seniorzy jako jedna z głównych grup społecznych są szczególnie narażeni na przestępstwa i inne pojawiające się działania prowadzone na niekorzyść osób starszych. Wczoraj lubartowscy policjanci wzięli udział w warsztatach zajęciowych zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubartowie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo seniorów a dokładnie oszustwa- na tak zwanego ,,wnuczka, policjanta czy bankowca”

W pierwszej części spotkania głos zabrała pani psycholog. Przedstawiła ona od strony eksperta w jaki sposób działają oszuści, jak wpływają na nasze odczucia i emocje. W dalszej części spotkania policjanci opowiadali o schemacie działania przestępców. Przypominali, aby zawsze zachowywać ostrożność, nie wchodzić w rozmowę z rozmówcą i nie przekazywać mu żadnych informacji. Policjanci przestrzegli również przez fałszywymi wiadomościami i linkami. Uczestnicy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i wiedzą. W spotkaniu wzięło udział 22 osoby. Zajęcia odbyły się ramach projektu socjalnego pn. ,,Recepta na bezpieczeństwo”.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

  • na zdjęciu policjant z seniorami
  • na zdjęciu dyrektor Ośrodka z policjantką  w tle seniorzy
Powrót na górę strony