Aktualności

34-latek odpowie za posiadanie i kierowanie samochodem po narkotykach

Data publikacji 07.11.2022

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi 34-letniemu mieszkańcowi gminy Niedźwiada, który kierował samochodem będąc po narkotykach. Środki te kierowca przewoził także w aucie za fotelem pasażera. Mężczyzna został zatrzymany. Za swoje zachowanie odpowie przed Sądem.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę po godzinie 18.00. Policjanci z lubartowskiej drogówki patrolowali rejon służbowy w miejscowości Tarło. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił peugeot wyjeżdzający ze stacji paliw. Kierowca po zatrzymaniu do kontroli zachowywał się bardzo nerwowo. Podczas badania narkotestem okazało się, że 34-latek znajduje się pod wpływem substancji zabronionych- amfetaminy i marihuany. W związku z powyższym 34-latek został zatrzymany. Została pobrana od niego także krew do dalszych badań. Ponadto, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Podczas kontroli za siedzeniem pasażera funkcjonariusze znaleźli także marihuanę i amfetaminę. Substancje znajdowały się w foliowych woreczkach i zostały  zabezpieczone.

Postępowanie w powyższej sprawie prowadzone jest w lubartowskiej komendzie. 34-latkowi za posiadanie i kierowanie samochodem pod wpływem środków zabronionych grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

  • na zdjęciu policyjny radiowóz
Powrót na górę strony