Aktualności

Połączone działania służb- symulacja wypadku drogowego

Data publikacji 06.09.2022

Rozpoczęcie roku szkolnego to dokonała okazja aby przypomnieć wszystkim o bezpieczeństwie na drodze. Będąc uczestnikiem ruchu drogowego pamiętajmy o bezpieczeństwie własnym oraz innych! Komenda Powiatowa Policji w Lubartowie przy współpracy ze Strażą Pożarną, ratownikami i żołnierzami zorganizowała symulację wypadku drogowego. Celem akcji było uświadomienie jak duże niebezpieczeństwo niesie za sobą nieprzestrzeganie przepisów drogowych.

Za nami rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Wczoraj o godzinie 9:00 przy Szkole Podstawowej w Woli Sernickiej odbyła się symulacja wypadku drogowego z pokazem działania służb ratowniczych. Tego typu akcje podnoszą świadomość uczestników ruchu drogowego dotyczącą zagrożeń na drodze, ponieważ często zapominają oni o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  

Głównym celem akcji było uświadomienie dzieciom i młodzieży jak ważne jest zachowanie ostrożności i uwagi na drodze, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz korzystanie z odblasków. Dzięki symulacji wypadku dzieci mogły zobaczyć jak wiele służb jest zaangażowanych do ratowania życia ludzkiego w razie zaistnienia takiego zdarzenia.

Nierzadko zdarza się, że poszkodowani w wypadkach pilnie potrzebują udzielenia im pierwszej pomocy przedmedycznej, dlatego takie działania również zostały zaprezentowane.

Podczas pokazów najmłodsi mogli przyjrzeć się bliżej pracy policjanta, żołnierza, ratownika czy strażaka. Dzieci chętnie oglądały radiowozy i motocykle policyjne. Zadawały także pytania dotyczące codziennej służby.

Działania służb mundurowych realizowane były w ramach kampanii ,,Bezpieczna droga do szkoły”. W akcji udział wzięło 120 dzieci.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

  • zdjęcie przedstawia pokaz symulacji wypadku drogowego w Woli Sernickiej
  • zdjęcie przedstawia policjanta, który pomaga dziewczynce przymierzyć kask
  • zdjęcie przedstawia radiowóz policyjny po prawej i wóz strażacki a po lewej stronie widać strażaków udzielających pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym
Powrót na górę strony