Aktualności

,,Seniorze, nie daj się oszukać”- lubartowscy policjanci zapraszają na spotkanie profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa seniora

Data publikacji 02.09.2022

Już 14 września o godzinie 10:00 w kinie Lewart w Lubartowie odbędzie się spotkanie edukacyjne lubartowskich policjantów z seniorami. Dotyczyć ono będzie oszustw na tak zwanego wnuczka, policjanta czy wypadek, a głównie ich zapobieganiu. Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów!

Przedsięwzięcie realizowane jest zgodnie z projektem ,,Fałszywy telefon- zagrożone oszczędności” a także wewnętrzną akcją edukacyjną Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie pod nazwą ,,Seniorze, nie daj się oszukać”. Głównym tematem spotkania jest upowszechnienie wiedzy na temat specyfiki oszustw na tak zwanego ,,wnuczka” pod różną legendą ( na wnuczka, na policjanta, na wypadek).

Bezpośrednie spotkania z  seniorami są doskonałą okazją do omówienia najważniejszych elementów związanych z bezpieczeństwem osób starszych i sposobów postępowania z potencjalnym oszustem. Funkcjonariusze odpowiedzą na nurtujące seniorów pytania oraz przekażą im najważniejsze informacje, jak nie dać się oszukać.

Wszystkich zainteresowanych seniorów serdecznie zapraszamy!

Spotkanie odbędzie się 14 września o godzinie 10.00 w lubartowskim kinie ,,Lewart”.

 

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

  • zdjęcie przedstawia plakat seniora ze słuchawką telefonu na białym tle
Powrót na górę strony