Aktualności

Straciła 2000 złotych, bo chciała sprzedać czapkę

Data publikacji 03.08.2022

Prawie 2000 złotych straciła mieszkanka powiatu lubartowskiego, podczas sprzedaży czapki za 10 złotych na portalu Vinted. Kobieta kliknęła w przesłany link, po czym zalogowała się na fałszywe konto bankowe i straciła pieniądze. Policjanci przypominają, zachowajmy czujność i ostrożność podczas wykonywania transakcji internetowych!

42-letnia mieszkanka powiatu lubartowskiego kilka dni temu, na portalu Vinted wystawiła na sprzedaż czapkę. Po krótkim czasie odezwała się do niej osoba zainteresowana zakupem. Oszust twierdził, że zakupił już wystawiony towar i w przesłał jej link, który przekierował ją na stronę łudząco podobną do tej, gdzie wystawiła przedmiot. Następnie celem potwierdzenia transakcji, zalogowała się na fałszywą stronę banku i podała otrzymane poprzez SMS kody. Po krótkim czasie okazało się, że z jej konta bankowego zostały wykonane dwa nieautoryzowane przelewy na kwotę 1000 złotych i 950 złotych. Pieniądze zostały wypłacone w innym mieście w bankomacie.

Policjanci apelują o zachowanie czujności i ostrożności podczas internetowych zakupów. Nie klikajmy w przesyłane przez oszustów linki, nie udostępniajmy naszych danych.

 

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

  • zdjęcie przedstawia klawiaturę i ręce
Powrót na górę strony