Aktualności

Weekendowi nietrzeźwi kierujący

Data publikacji 01.08.2022

W ubiegły weekend lubartowscy policjanci zatrzymali łącznie 5 nietrzeźwych kierowców, w tym 3 pijanych kierujących samochodami osobowymi, jednego motorowerzystę i jednego rowerzystę. Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności. Pamiętajmy- nie wsiadajmy ,, za kółko”, gdy spożywaliśmy alkohol.

Pierwszego nietrzeźwego kierującego rowerem lubartowscy policjanci zatrzymali w ubiegły piątek o godzinie 9:00 rano na ulicy Piaskowej w Lubartowie.  47-letni cyklista miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kilka godzin później w miejscowości Stary Antonin uwagę policjantów przykuł motorowerzysta, który dziwnie zachowywał się kierując pojazdem. Podejrzenia mundurowych co do stanu trzeźwości kierowcy potwierdziły się, 42-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania.

Również w stanie nietrzeźwości znajdował się 36-letni kierujący audi, mieszkaniec gminy Lubartów. Kontrola miała miejsce w Wólce Rokickiej w ubiegłą sobotę. Wynik badania stanu trzeźwości wykazał ponad pół promila alkoholu w organizmie.  Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Wczoraj w Lubartowie na ulicy Nowodworskiej, 29-letni kierujący audi, jadąc drogą publiczną znajdował się pod działaniem alkoholu. Mężczyznę zatrzymali policjanci z wydziału ruchu drogowego. Podczas badania okazało się, że 29-latek ma w organizmie ponad pół promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami.

Również w niedzielę w nocy mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Toyotą Yaris. 55-letni kierowca znajdował się pod widocznym działaniem alkoholu. Jak wykazało badanie miał 2 promile alkoholu w organizmie.  Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kierowcom grozi nawet dwa lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i umiaru. Jeżeli spożywaliśmy alkohol, nawet dzień wcześniej, najpierw zbadajmy swój stan trzeźwości a później wsiadajmy,, za kółko”.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

  • zdjęcie przedstawia urządzenie do sprawdzania stanu trzeźwości alco blow
Powrót na górę strony