Aktualności

Chciał kupić węgiel - został oszukany

Data publikacji 28.07.2022

700 złotych zaliczki na poczet kosztów transportu stracił 34-letni mieszkaniec gminy Serniki, który przez portal ogłoszeniowy chciał kupić węgiel. Po przekazaniu sprzedającemu pieniędzy kontakt z nim się urwał. Policjanci apelują o rozwagę podczas transakcji internetowych!

34 latek z gminy Serniki chciał kupić kilka ton węgla. Ogłoszenie o jego sprzedaży w dobrej cenie znalazł na jednym z portali ogłoszeniowych. Miał być transportowany z Łodzi, a mężczyzna musiał wpłacić 700 złotych zaliczki przelewem ekspresowym. Oszust podał kupującemu dane adresowe, numer konta, serię i numer dowodu osobistego. Po omówieniu szczegółów, kupujący wysłał pieniądze. Kiedy oszust potwierdził otrzymanie pieniędzy, poinformował 34 latka, że jeśli jeszcze wpłaci 8400 złotych to węgiel zostanie do niego doręczony na drugi dzień. Mężczyzna po konsultacji z żoną, zdecydował wycofać się z transakcji. Kiedy poprosił o zwrot zaliczki, kontakt ze sprzedającym się urwał.

Policjanci przypominają kolejny raz, aby nie działać pochopnie i nie szukać ,,szybkich okazji”. Pamietajmy, że oszuści działają bardzo przebiegle. Każdą internetową transakcję przeprowadzajmy po uprzednim sprawdzeniu firmy i osoby z którą rozmawiamy.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

  • zdjęcie przedstawia klawiaturę komputera i ręce
Powrót na górę strony