Aktualności

Potrącenie pieszego na przejściu dla pieszych. Apelujemy o uwagę i ostrożność na drodze!

Data publikacji 20.07.2021

76-letni mieszkaniec Lubartowa wczoraj na przejściu dla pieszych potrącił schodzącego pieszego. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Policjanci apelują o uwagę na drodze.

Wczoraj przed godziną 18:00 dyżurny lubartowskiej komendy otrzymał informację o potrąceniu pieszego na przejściu dla pieszych na ulicy Kopernika w Lubartowie. Policjanci niezwłocznie pojechali dali się na  miejsce zdarzenia. Jak ustalili wstępnie, 17-letni mieszkaniec Lubartowa podczas schodzenia z przejścia dla pieszych został potrącony przez ruszający sprzed tego przejścia samochód marki Opel. Autem kierował 76-letni mieszkaniec Lubartowa. W wyniku zderzenia 17-latek doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala w Lublinie. Kierujący oplem był trzeźwy. Na miejscu pracowali policyjni technicy.

Teraz policjanci prowadzą postępowanie, które wyjaśni szczegółowe okoliczności wypadku.

Za spowodowanie zdarzenia drogowego w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o uwagę na drodze. Pamiętajmy, że poruszając się w terenie zabudowanym, należy zachować szczególną ostrożność. Dojeżdżając do przejść dla pieszych, dróg dla rowerów, parkingów czy placów zabaw należy zwrócić szczególną uwagę na znajdujące się tam osoby. Pamiętajmy, że po zmianie przepisów drogowych od 1 czerwca pieszy wchodzący i znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem.

Zachowajmy szczególną ostrożność!

starszy sierżant Jagoda Stanicka

  • zdjęcie przedstawia plakat dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym