Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą - Aktualności - KPP Lubartów

Aktualności

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Data publikacji 06.07.2021

Wczoraj na półkoloniach zorganizowanych nad jeziorem w Firleju brało udział ponad 250 dzieci. Akcja została przeprowadzona przez Komendę Powiatową Policji w Lubartowie, Ochotniczą Straż Pożarną w Firleju oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. To już kolejne tego typu działania przeprowadzone z myślą o rodzinach spędzających wakacje nad różnego rodzaju akwenami.

Wczoraj, to jest 5 lipca nad jednym z ośrodków wypoczynkowych nad jeziorem Firlej uczniowski klub sportowy z Niedźwiady zorganizował półkolonie dla dzieci. Brało w nich udział 250 dzieci. Policjanci z Wydziału Prewencji zespołu Profilaktyki i Patologii Nieletnich wraz z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Firleju oraz Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym przeprowadzili działania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". To już druga taka akcja przeprowadzona przez funkcjonariuszy lubartowskiej komendy nad jeziorem, które co roku odwiedza bardzo duża liczba turystów. 

Podczas spotkania policjanci rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpiecznego spędzania wakacji nad wodą. Ratownicy WOPR oraz PSP w Firleju rozmawiali o zasadach udzielania pierwszej pomocy i warunkach korzystania z kąpielisk.  Dzieci dowiedziały się również o bezpieczeństwie poruszania się po drogach na rowerze pieszo jak i na hulajnogach. Na koniec spotkania można było zapoznać się ze sprzętem policyjnym, radiowozami i wozem strażackim. Po spotkaniu dzieci wybrały się nad wodę na strzeżone i wyznaczone kąpieliska.

starszy sierżant Grzegorz Czerwiński 

  • radiowóz i wóz strażacki, w tle widać uczestników akcji
  • radiowóz,  w tle widać uczestników akcji