Szczęśliwie zakończone poszukiwania - Aktualności - KPP Lubartów

Aktualności

Szczęśliwie zakończone poszukiwania

Data publikacji 29.06.2021

Wspólne działania policjantów pomogły w odnalezieniu zaginionego mężczyzny z powiatu krasnostawskiego. 39-latek wyszedł z domu 28 czerwca i nie dawał żadnych oznak życia. Dzięki połączonym siłom lubartowskich i lubelskich funkcjonariuszy- został namierzony na terenie działania Komisariatu Policji w Kocku. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i kierował samochodem.

Poszukiwania za zaginionym 39-latkiem rozpoczęły się wczoraj w powiecie krasnostawskim. Tego dnia rano mężczyzna wyjechał z domu do pracy zostawiając wiadomość, która mogła sugerować, że nie wróci już do rodziny. Zaniepokojeni domownicy zgłosili zaginięcie w Komendzie Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Ogłoszony został alarm dla całej jednostki. Dzięki technicznym środkom wsparcia, wspólnym działaniom i szybkiej reakcji funkcjonariuszy, 39-latek został  namierzony w powiecie lubartowskim, w gminie Firlej przez patrol policji z Kocka.

Jak okazało się w trakcie kontroli zaginiony mieszkaniec powiatu krasnostawskiego kierował samochodem marki Mazda znajdując się pod działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organiźmie. 39-latek został zatrzymany. Zatrzymano mu również elektronicznie prawo jazdy.  Samochód, którym się poruszał pojechał na policyjny parking. Po przeprowadzonych czynnościach procesowych 39-latek został przekazany rodzinie.

starszy sierżant Jagoda Stanicka

  • zdjęcie przedstawia radiowóz policyjny