Zderzenie z łosiem - Aktualności - KPP Lubartów

Aktualności

Zderzenie z łosiem

Data publikacji 29.06.2021

Do zderzenia forda z przebiegającym przez drogę łosiem doszło wczoraj w Firleju. Zwierzę z impetem wpadło do środka auta przez przednią szybę zatrzymując się na siedzeniu pasażera. Kierowca forda z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze!

Wczoraj po godzinie 22.00 dyżurny lubartowskiej komendy dostał informację o zderzeniu samochodu osobowego z dzikim zwierzęciem. Do tego zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 19 w Firleju.

Jak ustalili policjanci, pod koła jadącego forda nagle wtargnął łoś, który przebiegał przez jezdnię. Zwierzę wpadło do środka auta przez przednią szybę zatrzymując się na siedzeniu pasażera.

Kierowca forda z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala, natomiast zwierzę, które brało udział w tym zdarzeniu, padło.

Ze względu na uszkodzenia samochodu i zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pojazd został odholowany.

Apelujemy do kierowców o wzmożoną czujność na drodze! Kolizja z dzikiem, sarną czy łosiem może zakończyć się tragicznie, a na pewno kosztowną naprawą samochodu. Dbajmy o bezpieczeństwo na drodze i nie lekceważmy znaków ostrzegających przed zwierzętami leśnymi.

starszy sierżant Jagoda Stanicka

  • zdjęcie przedstawia samochód, który brał udział w zderzeniu z łosiem
  • zderzenie samochodu z łosiem